آخرین مطالب

دیدار رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی یاسوج با سفیر و رایزن بازرگانی اتریش در تهران سیاسی - اقتصادی

دیدار رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی یاسوج با سفیر و رایزن بازرگانی اتریش در تهران

  بزرگنمایی:

به گزارش تابش آنلاین ، جبار کیانی پور در این نشست با اشاره به جایگاه کشور اتریش در روابط تجاری با ایران اظهار کرد: تا سال 2018 میلادی روابطی خوب و رفت و آمدهای زیادی میان دو کشور برقرار بود، آخرین سفر اتاق بازرگانی ایران، سفر 110 نفر از فعالان اقتصادی در قالب هیأت این اتاق همراه با رئیس جمهور به سوئیس و اتریش در تیرماه 1397 بود. پیش از این تاریخ نیز هیأت روساء اتاق های بازرگانی سراسر کشور به اتریش در آبان 1396 و سفر هیأت اتاق بازرگانی ایران به این کشور در فروردین 1395 نیز انجام شد که از جمله هیأت های موفق و پرثمر اتاق بازرگانی ایران بوده است.

رئیس اتاق یاسوج بیان داشت: متأسفانه به دلیل دور دوم تحریم های امریکا علیه ایران، رفت و آمد هیأت ها و کل تجارت دو کشور نیز تحت الشعاع قرار گرفت اما خوشبختانه در سال های رونق روابط ایران و اتریش پس از برجام، اتاق بازرگانی ایران اقدام به ایجاد اتاق مشترک ایران و اتریش در سال 1396 نمود و بدین ترتیب، گروهی از شرکت ها که از سابقه همکاری با کشور اتریش برخوردار بودند به صورت تمام وقت و تخصصی بر افزایش همکاری های دو کشور متمرکز شده است.ی
وی ادامه داد: طبق اطلاعات دریافتی از سازمان توسعه تجارت، در نظر است دور بعدی کمیسیون مشترک ایران و اتریش در بهمن ماه 1399 برگزار گردد. مقدمات این کار نیز درحال انجام است.

کیانی پور گفت: در حالی که فرصت‌های زیادی برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور اتریش و ایران در سال‌های گذشته وجود داشت، اما با اینحال تحریم‌های ناعادلانه این شانس را از دو کشور گرفت و هم اکنون سطح مناسبات اقتصادی دو کشور مطلوب نیست.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با معرفی توانمندیهای استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، گیاهان دارویی، گردشگری، نفت و گاز و صنایع پایین دستی؛ اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های کشور اتریش در زمینه های صنعتی، تکنولوژیک، ماشین‌ آلات صنعتی و انرژی‌های تجدیدپذیر،استان کهگیلویه و بویراحمد می تواند جهت راه اندازی و نوسازی صنایع کوچک و متوسط خود از این ظرفیت ها بهره برده و همچنین از توانمندیهای کشور اتریش در زمینه های: انجام پروژه های صنعتی با SMEها، کشاورزی ارگانیک، انرژی های نوین، محیط زیست، مدیریت منابع آب، تصفیه فاضلاب و پسماند، تولیدات دارویی، مواد غذایی و صنایع تبدیلی، ایجاد و همکاری استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان، فعالیت های تحقیق و توسعه ای، همکاری های آموزشی، تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه های صنعتی و کسب و کار و تکنولوژی های نوین همکاری های سودمندی را داشته باشند.

کیانی پور با تاکید بر همکاری های استانی بین دو کشور، افزود: با توجه به ظرفیت های موجود و مکمل بودن اقتصاد استانهای دو کشور، همکاری های بین استانی می تواند به توسعه همکاری های اقتصادی دوجانبه دو کشور کمک شایانی نماید.

رئیس کمیته بازرگانی ایران و اسلواکی با اظهار تاسف به خاطر پیامدهای منفی تحریم های یکجانبه و ظالمانه امریکا بر همکاریهای تجاری و اقتصادی دو کشور عنوان داشت: برای جبران این تاثیرات منفی، نیازمند اجرای راه حل های ابتکاری بین مقامات استانی و کشوری می باشیم.
کیانی پور ابراز امیدواری کرد با برداشته شدن موانع بانکی بین دو طرف ایران و اتریش و سهولت در صدور ویزا و رفت و آمد تجار ایرانی، سرمایه گذاری ها و همکاری های مشترک فی مابین افزایش یابد.

سفیر کشور اتریش نیز در این دیدار ضمن خوش آمد گویی به طرف ایرانی، اظهار کرد: سفر به استان کهگیلویه و بویر احمد، سفری بسیار دلنشین و مفید بوده است.
اشتفان شولتس عنوان داشت: در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد با توانمندی‌های این استان بخصوص در حوزه کشت و فرآوری گیاهان دارویی آشنا شدیم. تجار و فعالین اقتصادی کشور اتریش می توانند با تولیدکنندگان و فعالان حوزه گیاهان دارویی در استان کهگیلویه وب ویراحمد فعالیت‌های مشترکی را در حوزه‌های کشت، فرآوری و تجارت گیاهان دارویی انجام دهند.
سفیر با اشاره به اقبال روزافزون به داروهای گیاهی در کشورهای اروپایی، عنوان داشت: فراوری گیاهان دارویی می تواند ارزش افزوده بسیار بالایی را تولید کند.
اشتفان شلتس در بخش دیگری از این نشست عنوان کرد راهبرد استراتژیک کشور اتریش در زمینه برجام حفظ ارتباطات خود با شرکای تجاری می باشد.
سفیر جمهوری اتریش افزود: رایزن فرهنگی این سفارت در راستای افزایش مناسبات با استان کهگیلویه و بویراحمد سفری را در ماه اکتبر به این استان خواهد داشت و با چندین نهاد و دستگاه در این استان رایزنی‌هایی را انجام خواهد داد، ما اعتقاد داریم که فرهنگ پلی است که از طریق آن می‌توانیم ارتباطات سیاسی و بازرگانی را برقرار کنیم.
گراب مایر رایزن بازرگانی سفارت اتریش نیز در این نشست اظهار داشت: سفر «بیرگیت گشیر» مسئول فرهنگی این سفارت به استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای تسهیل روابط بین دو طرف انجام می پذیرد. وی با اشاره به بحران همه گیری کووید 19 در دنیا عنوان داشت: رویدادهای فیزیکی در اتریش متاسفانه همه کنسل شده است و اکثر این رویداد ها و کنفرانس ها به صورت مجازی برگزار می شود.
گراب مایر بیان کرد: با توجه به شرایط ویژه کنونی باید دیگر گزینه ها را در نظر داشته باشیم که از آن جمله می‌توان به رویدادهای تخصصی در حوزه های صنعت، مهندسی و تکنولوژی به صورت مجازی اشاره داشت. وی ادامه داد: از جمله این رویدادها که سفارت اتریش مایل به همکاری مشترک با طرف‌های استان کهگیلویه و بویراحمد می‌باشد می توان به برگزاری رویداد آنلاین در حوزه گیاهان دارویی اشاره کرد.

رایزن بازرگانی سفارت اتریش افزود: می‌توانیم با همکاری یکدیگر و آماده کردن بانک اطلاعاتی از فعالین این حوزه در دو کشور اتریش و ایران مقدمات برگزاری این رویداد را انجام دهیم.
جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در این رابطه با اشاره به نقش فرهنگ در ارتباطات موثر بین ملت ها عنوان داشت: دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد روابط خوبی را با چندین دانشگاه در اروپا از جمله اسلواکی داشته است که این ارتباطات می‌تواند نقش مهمی را در حوزه فعالیت‌های مشترک پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه صنعت و تجارت ایفا کند.
کیانی پور با اشاره به ظرفیت های استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه تولید و فرآوری گیاهان دارویی ارگانیک و همچنین وجود چندین شرکت بسیار توانمند در حوزه فرآوری این محصولات در استان کهگیلویه و بویراحمد، آمادگی این استان و اتاق بازرگانی یاسوج را در برگزاری هر گونه رویداد در این حوزه اعلام داشت.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج بیان کرد: سیاست‌های تجاری ما بر عدم فروش محصولات از جمله گیاهان دارویی به صورت خام می باشد. کیانی پور تاکید کرد: ما از سرمایه گذاری مشترک و انتقال تکنولوژی از طرف فعالین این حوزه در خارج از کشور به استان و شراکت تجاری مبتنی بر برد- برد در کسب سود اعتقاد داریم.
وی با اشاره به احتمال برگزاری کمیسیون مشترک بازرگانی ایران و اتریش در بهمن ماه سال جاری عنوان کرد: از این فرصت می توانیم برای توسعه ارتباطات بین استانی استفاده کنیم.

سفیر اتریش نیز در این رابطه،
با معرفی ساختار اقتصادی کشور اتریش به اهمیت برگزاری کمیسیون مشترک بازرگانی ایران و اتریش اشاره و عنوان داشت: قرار است نقشه راه همکاری‌های دو کشور در این کمیسیون اعلام شود.
اشتفان شلتس گفت: در صورت برگزاری این کمیسیون گروه های مختلفی در حوزه های انرژی، مصرف بهینه، کشاورزی، محیط زیست و SME حضور خواهند داشت.
در پایان این جلسه طرفین با مشخص نمودن چارچوب های همکاری، مقرر نمودند در سفر رایزن فرهنگی سفارت اتریش به استان کهگیلویه و بویراحمد، زمانبندی و جزییات برنامه های آتی مشخص و پیگیری شود.

خبرنگار: کرمی  سردبیرخبر:کیانی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

نجات جان پیرمرد 60 ساله لودابی توسط بالگرد اورژانس

بحران آب در 3 روستای شهرستان مارگون / «رنج و مشقت» برای زنان کولبر آب+تصاویر

برگزاری وبینار«دشمنی آمریکا؛ توهم توطئه یا واقعیت» در جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد

پیام یوم الله 13 آبان ایستادگی ملت ایران اسلامی در برابر ابر قدرت‌های جهانی است

اجرای طرح آمران سلامت درشهرستان لنده +تصاویر

اجرای طرح آمران سلامت در کهگیلویه وبویراحمد+تصاویر

کشف و ضبط90کیلوتریاک در محور لنده به بهمئی

مراسم گرامیداشت جان باختگان چاه 147 رگ سفید 2 گچساران برگزارشد

کروناهمچنان در کهگیلویه وبویراحمدجان میگیرد

افتخار می کنم یک روز در هفته پاکبان افتخاری شهرم لنده باشم

رئیس دادگستری و دادستان شهرستان گچساران معرفی شد/بازیار به عنوان رئیس شعبه ی 207دادگاه حقوقی و قضایی تهران بزرگ منصوب شد.

ثبت شرکت سرمایه گذاری کهگیلویه وبویراحمد در بورس

اسناد مالکیت دفترچه‌ای هیچ گونه کاربردی نداشته خدماتی به آن‌ها ارائه نمی‌شود

چگونه خبرنگاران عضو صندوق هنرشوند

دستگیری سارقان منازل با اعتراف به 6 فقره سرقت در یاسوج

محکومیت 11 میلیاردی قاچاقچیان پارچه در یاسوج

پیام تبریک استاندارکهگیلویه وبویراحمدبه مناسبت هفته بیمه سلامت

پیام نماینده ولی فقیه کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته بیمه سلامت

استقرار نگهبان و کارگر در سایت زباله دهدشت

بزودی کانون عالی انجمن خبرنگاران وروزنامه نگاران ایران تشکیل می شود

سیر صعودی نگران کننده ویروس کووید 19 در شهرستان بویراحمد/ چهار قربانی جدید در کهگیلویه و بویراحمد

520هزارنفرکهگیلویه وبویراحمدی تحت پوشش بیمه سلامت قراردارند

780کیلوگرم فرآورده خام وغیربهداشتی در شهرستان کهگیلویه کشف وازچرخه مصرف خارج گردید

لزوم آماده باش ستاد بحران و دستگاه های اجرایی شهرستان دنا برای بارندگی های آتی ومقابله باویروس کرونا

دختران جوان گم شده در جمعه بازار یاسوج، پیدا شدند

16 برنامه مختلف در هفته بسیج دانش آموزی در دیشموک برگزارمی شود

رئیس ستاد عتبات عالیات کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد

دعوت بانوی وزنه بردارکهگیلویه وبویراحمدی به اردوی تیم ملی وزنه برداری بانوان کشور

مردم از وضعیت آنتن دهی تلفن همراه در مناطق مختلف روستایی و جاده‌های استان کهگیلویه و بویراحمد گلایه دارند

مادر رومینا، تحت فشار شوهرش برای بخشش از خونخواهی دختر

آغاز عملیات آسفالت راه روستایی شاه بهرام شهرستان باشت/تصاویر

پیام تبریک سید محمد موحد در پی موفقیت سلیمی راد هنرمند فیلمساز کهگیلویه

افتتاح اولین مرکز مشاوره هپاتیت استان در شهرستان بویراحمد/تصاویر

کشف بیش از 339 کیلو تریاک در کهگیلویه و بویراحمد

جایگزین مسعودی در شرکت پخش فرآورده‌های نفتی کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد

بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از پروژه های حوزه دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد+ عکس

آغاز پایش بیماریهای ویروسی ماهیان سردآبی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیریت جوان جهاد کشاورزی شهرستان دنا گزارش عملکرد سه ماه این اداره را تشریح کرد

کسب جایزه بهترین فیلمبرداری جشنواره بین المللی« شرت اِسویت» هنر‌های نمایشی در فیلیپین به سلیمی راد رسید

قطع گاز روستاهای کریک و ده برآفتاب چهارشنبه 7 آبان

پیام تسلیت صندوق کارآفرینی امید استان درپی شهادت جانبازاسدالله صدرزاده

رونمایی از سند سیاست‌های اجرایی پدافند غیرعامل فرهنگی در کهگیلویه وبویراحمد

خانه کارگر آموزش مجازی کوتاه مدت برگزار می کند

عقاب بزرگ پس از تصادف با قطار تهران شیراز زنده ماند

دستگیری متهمان فراری در کهگیلویه

دستگیری سارقان حرفه ای سیم برق در یاسوج

دستگیری قاتل متواری درگچساران

حکومت اسلامی مقدمه‌ای برای ظهور حضرت مهدی(عج)/تلاش دشمنان برای از بین بردن عقیده مهدویت

304واحد مسکن محرومین درکهگیلویه وبویراحمدبه بهره برداری رسید

تشریح هفته پدافند غیرعامل در شرکت مخابرات ایران