آخرین مطالب

روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج خبر داد:

بررسی مشکلات پرورش دهندگان ماهی قزل آلا و نقش سمن ها در توسعه رهاورد نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان+تصاویر اقتصادی

بررسی مشکلات پرورش دهندگان ماهی قزل آلا  و نقش سمن ها در توسعه رهاورد نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان+تصاویر

  بزرگنمایی:

 
روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج خبر داد: 

بررسی مشکلات پرورش دهندگان ماهی قزل آلا  و نقش سمن ها در توسعه رهاورد نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان+تصاویر

 پس از ارائه تحلیل ها و طرح پیشنهادات و راهکارهای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در خصوص «وضعیت مزارع پرورش ماهی» و «نقش مشارکت سازمانهای مردم نهاد در توسعه استان» و همچنین ارائه جزئیات مشکلات و خسارات مزارع پرورش ماهی از زبان نمایندگان تولیدکنندگان و بیان نظرات سازمان های مردم نهاد؛ نتایج، میان نمایندگان دولتی و بخش خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت «11مصوبه» مهم ماحصل پنجاه و ششمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

یاسوج-  تابش آنلاین:  پنجاه و ششمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست استاندار و با حضور اعضای جدید این شورا، نمایندگان بخش خصوصی و مدیران کل دستگاه های اداری در سالن دولت برگزار شد.

در این نشست علاوه بر پیگیری مصوبات جلسه قبل، وضعیت پرورش دهندگان ماهی قزل آلا (مشکلات تنگناها و راهکارها) و نقش مشارکت سازمانهای مردم نهاد در توسعه استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
کیانی پور: لزوم رفع مشکلات بخش آبزی پروری استان و توسعه و بهبود ظرفیت‌های این بخش از طریق مصوبات ملی و استانی

جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در این نشست به مشکلات به وجود آمده در پی شیوع ویروس کرونا و لزوم همکاری جدی همه بخش ها برای گذر از این بحران اشاره کرد و افزود: اتاق بازرگانی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کنار کادر درمان و مردم بوده است و با تهیه و توزیع هزاران قلم تجهیزات بهداشتی و پزشکی برای بخش های درمانی و اقشار ضعیف جامعه و توزیع 2000 بن کارت خرید میان نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از شیوع کرونا در سطح استان، تلاش کرده است در راستای مسؤلیت های اجتماعی خود در این بحران نیز کنار مردم باشد.


کیانی پور به حضور ماه قبل سفیر اتریش در استان اشاره کرد و بیان کرد: سفیر و رایزن اقتصادی کشور اتریش به دعوت استانداری کهگیلویه و بویراحمد به استان سفر کردند که در این رویداد اتاق بازرگانی شرایطی را فراهم آورده تا میزبانی در خور شان استان از این مهمانان داشته باشد و با معرفی فرصت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری استان، شرایط را برای مراودات و همکاری های مشترک اقتصادی فعالین اقتصادی دو طرف  تسهیل نماید.

رئیس اتاق یاسوج در بخش دیگری از این نشست به مسائل و مشکلات پیش روی پرورش دهندگان ماهی قزل آلا در استان اشاره کرد و افزود: در سال های اخیر و در پی سیل های پارسال و مشکلات به وجود آمده بر اثر شیوع ویروس کرونا، این فعالین اقتصادی صدمات بسیاری دیده اند که تولید و عرضه محصولات آنها را با مشکلات جدی مواجه کرده است، این در حالی است که عدم در اختیار قرار گرفتن سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی، عدم تقسیط تسهیلات و عدم استمهال دیگر مشکلاتی است که این روزها بر سر راه تولید در مزارع پرورش ماهی استان قرار دارد.

جبار کیانی پور در ادامه این نشست به نقش سازمان های مردن نهاد در توسعه اجتماعی و اقتصادی جوامع اشاره کرد و افزود: ضرورت دارد با همکاری و تقویت NGO های فعال در سطح استان زمینه رشد این نهادها را فراهم آوریم چرا که تجربه نشان داده است که در شرایط حساسی مانند بحران آتش سوزی ها در ماه های اخیر، همین گروه ها هستن که می توانند نقش تاثیرگذاری در حل مشکلات داشته باشند.
 

استاندار: سرمایه گذاری در بخش کارخانه خوراک آبزیان استان حمایت می شود.


حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست افزود: باید با نگاه کارشناسی و خروجی محور جذب سرمایه گذار برای ایجاد کارخانه خوراک آبزیان شکل بگیرد. کلانتری تصریح کرد: با تحقق این مهم زنجیره تولید محصول در بخش شیلات فراهم می‌شود.

استاندار گفت: از محل تسهیلات اشتغال زایی، سرمایه در گردش بخش شیلات حمایت خواهند شد. وی همچنان تعامل واحدهای بخش شیلات با دامپزشکی را یک نیاز دانست و بیان کرد: چرخه محصولات ورودی به تکثیر باید با نگاه کارشناسی شده انجام بگیرد.

کلانتری با بیان اینکه نگاه به ظرفیت‌های بیمه‌ای به عنوان یک صنعت اثر گذار باید در سرمایه گذاری ها دیده شود، ابراز داشت: در استان ما خیلی از کارها شکل گرفته، اما مطالعات کارشناسی در آن دیده نشده است. وی ابراز داشت: باید قوانین و چارچوب‌ها به شکل مناسب در این ظرفیت‌ها دیده شود.

استاندار با اشاره به تأثیر کرونا بر اقتصاد گفت: تا جایی که امکان دارد باید حمایت و کمک و مشاوره به تولید کنندگان شکل بگیرد. وی با بیان اینکه جالب نیست سومین تولید کننده ماهیان کشور باشیم و سرانه مصرف استان پایین باشد، تصریح کرد: بازارچه‌های فروش ماهی باید در استان فعال شود.
کلانتری با اشاره به اینکه باید اطلاع رسانی به شکل مناسبی نسبت به این ظرفیت‌ها دیده شود، اظهار کرد: در بحث تمدید پروانه باید جلسه‌ای برگزار و بر اساس یک ساماندهی اقدامات لازم عملیاتی شود.

استاندار با تاکید بر حمایت از بخش خصوصی، تصریح کرد: همچنین تا پایان شهریور مهلت استفاده از تسهیلات کروناست و واحدها می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.
وی با اشاره به ظرفیت سمن‌ها، ابراز داشت: باید شرایط فعالیت سمن‌های جدید فراهم شده و به واسطه ظرفیت و استعداد استان هدفگذاری ها شکل بگیرد. استاندار گفت: همچنین باید حمایت از سمن‌ها با نگاه خروجی محور شکل بگیرد. وی افزود: باید آموزش سمن‌ها و جوامع محلی را داشته باشیم.
کلانتری سمن‌ها را نمادی از مردم دانست و گفت: باید برون سپاری‌ها به سمن‌ها بر اساس چارچوب‌های قانونی و کارشناسی شده انجام شود.

 
پس از ارائه تحلیل ها و طرح پیشنهادات و راهکارهای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در خصوص «وضعیت مزارع پرورش ماهی» و «نقش مشارکت سازمانهای مردم نهاد در توسعه استان» و همچنین ارائه جزئیات مشکلات و خسارات مزارع پرورش ماهی از زبان نمایندگان تولیدکنندگان و بیان نظرات سازمان های مردم نهاد؛ نتایج، میان نمایندگان دولتی و بخش خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت « 11مصوبه» مهم ماحصل پنجاه و ششمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

 در خصوص «مشکلات تمدید پروانه آب مزارع پرورش ماهی»، مصوب شد تولیدکنندگانی که تمدید پروانه آب آنها طول کشیده است، به دفتر معاون اقتصادی مراجعه نمایند؛ همچنین نشستی نیز به ریاست معاون اقتصادی استاندار و با حضور دستگاه های مرتبط برگزار شود و تصمیمات لازم برای حل این مشکل اتخاذ شود.
همچنین بازدید ماهیانه کارشناسان فنی سازمان نظام دامپزشکی از مزارع طرح ماهی، توجه ویژه و حمایت بانک ها از تسهیلات واحدهای شیلات از بند الف تبصره 18 منابع داخلی بانک ها، تامین منابع تسهیلات راه اندازی مرکز تکثیر پرورش ماهی از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی، راه اندازی هرچه سریع تر بازارچه فروش ماهی در سطح شهر یاسوج با همکاری شهرداری و سازمان شیلات و برگزاری نشست های مشترک کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی و شهرداری در این خصوص، از جمله مهمترین مصوبات این نشست برای حل مشکلات تولیدکنندگان ماهی در استان بود.در خصوص نقش مشارکت سازمان های مردم نهاد نیز پس از تحلیل های ارائه شده در این نشست، مصوب شد اتاق بازرگانی مسئله مهم آموزش مجامع محلی را پس از مطالعه کارشناسی و با همکاری سمن ها در دستور کار قرار دهد، همچنین بحث برون سپاری کارهای دستگاه های اجرایی به سازمان های مردم نهاد در دستور کار این ادرات قرار خواهد گرفت و در پایان سال نیز از دستگاه های موفق در این امر تجلیل به عمل خواهد آمد.

انتهای خبر
خبرنگار: کرمی  دبیر خبر: کیانی 
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

اجرای طرح آمران سلامت در کهگیلویه وبویراحمد+تصاویر

کشف و ضبط90کیلوتریاک در محور لنده به بهمئی

مراسم گرامیداشت جان باختگان چاه 147 رگ سفید 2 گچساران برگزارشد

کروناهمچنان در کهگیلویه وبویراحمدجان میگیرد

رئیس دادگستری و دادستان شهرستان گچساران معرفی شد/بازیار به عنوان رئیس شعبه ی 207دادگاه حقوقی و قضایی تهران بزرگ منصوب شد.

ثبت شرکت سرمایه گذاری کهگیلویه وبویراحمد در بورس

اسناد مالکیت دفترچه‌ای هیچ گونه کاربردی نداشته خدماتی به آن‌ها ارائه نمی‌شود

چگونه خبرنگاران عضو صندوق هنرشوند

دستگیری سارقان منازل با اعتراف به 6 فقره سرقت در یاسوج

محکومیت 11 میلیاردی قاچاقچیان پارچه در یاسوج

پیام تبریک استاندارکهگیلویه وبویراحمدبه مناسبت هفته بیمه سلامت

پیام نماینده ولی فقیه کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته بیمه سلامت

استقرار نگهبان و کارگر در سایت زباله دهدشت

بزودی کانون عالی انجمن خبرنگاران وروزنامه نگاران ایران تشکیل می شود

سیر صعودی نگران کننده ویروس کووید 19 در شهرستان بویراحمد/ چهار قربانی جدید در کهگیلویه و بویراحمد

520هزارنفرکهگیلویه وبویراحمدی تحت پوشش بیمه سلامت قراردارند

780کیلوگرم فرآورده خام وغیربهداشتی در شهرستان کهگیلویه کشف وازچرخه مصرف خارج گردید

لزوم آماده باش ستاد بحران و دستگاه های اجرایی شهرستان دنا برای بارندگی های آتی ومقابله باویروس کرونا

دختران جوان گم شده در جمعه بازار یاسوج، پیدا شدند

16 برنامه مختلف در هفته بسیج دانش آموزی در دیشموک برگزارمی شود

رئیس ستاد عتبات عالیات کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد

دعوت بانوی وزنه بردارکهگیلویه وبویراحمدی به اردوی تیم ملی وزنه برداری بانوان کشور

مردم از وضعیت آنتن دهی تلفن همراه در مناطق مختلف روستایی و جاده‌های استان کهگیلویه و بویراحمد گلایه دارند

مادر رومینا، تحت فشار شوهرش برای بخشش از خونخواهی دختر

آغاز عملیات آسفالت راه روستایی شاه بهرام شهرستان باشت/تصاویر

پیام تبریک سید محمد موحد در پی موفقیت سلیمی راد هنرمند فیلمساز کهگیلویه

افتتاح اولین مرکز مشاوره هپاتیت استان در شهرستان بویراحمد/تصاویر

کشف بیش از 339 کیلو تریاک در کهگیلویه و بویراحمد

جایگزین مسعودی در شرکت پخش فرآورده‌های نفتی کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد

بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از پروژه های حوزه دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد+ عکس

آغاز پایش بیماریهای ویروسی ماهیان سردآبی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیریت جوان جهاد کشاورزی شهرستان دنا گزارش عملکرد سه ماه این اداره را تشریح کرد

کسب جایزه بهترین فیلمبرداری جشنواره بین المللی« شرت اِسویت» هنر‌های نمایشی در فیلیپین به سلیمی راد رسید

قطع گاز روستاهای کریک و ده برآفتاب چهارشنبه 7 آبان

پیام تسلیت صندوق کارآفرینی امید استان درپی شهادت جانبازاسدالله صدرزاده

رونمایی از سند سیاست‌های اجرایی پدافند غیرعامل فرهنگی در کهگیلویه وبویراحمد

خانه کارگر آموزش مجازی کوتاه مدت برگزار می کند

عقاب بزرگ پس از تصادف با قطار تهران شیراز زنده ماند

دستگیری متهمان فراری در کهگیلویه

دستگیری سارقان حرفه ای سیم برق در یاسوج

دستگیری قاتل متواری درگچساران

حکومت اسلامی مقدمه‌ای برای ظهور حضرت مهدی(عج)/تلاش دشمنان برای از بین بردن عقیده مهدویت

304واحد مسکن محرومین درکهگیلویه وبویراحمدبه بهره برداری رسید

تشریح هفته پدافند غیرعامل در شرکت مخابرات ایران

توجه به کودکان و نوجوانان نقش موثری در توسعه فرهنگی دارد

پیشرفت 50 درصدی مرمت پل تاریخی بریم باشت

سومین جشنواره نیرو و رسانه فراخوان داد/ مهلت ارسال آثار تا 5 آذرماه

ورود کلانتری و احیای تیم فوتبال نفت و گاز گچساران با تخصیص اعتبار 4 میلیارد ریال

افراد بدون علامت یا با علائم خفیف، زودتر به مراکز 16 ساعته مراجعه کنند

شهرستان لنده دروضعیت پرخطرکروناقراردارد/همه دریک کشتی نشسته ایم واگر رعایت نکنیم ممکن است کشتی به سلامت نرسد