آخرین مطالب

درخشش سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد/ مرکز سیمای استان­ها در رده سه شبکه استانی برتر کشور قرار گرفت

درخشش سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد/ مرکز سیمای استان­ها در رده سه شبکه استانی برتر کشور قرار گرفت

  بزرگنمایی:

به گزارش گروه رسانه ای تابش؛سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد براساس آخرین ارزیابیهای مرکز سیمای استانها در رده سه شبکه استانی برتر کشور قرار گرفت، جایگاهی برتر از 30 شبکه تلویزیونی استانی دیگر کشور که پس از بررسی و ارزیابی شاخصهای متعدد اعلام شده و ارتقاء جایگاه این رسانه در همه ارزیابیهای چند فصل اخیر روند صعودی داشته است،به نحوی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این شبکه به پدیده شبکه های استانی تبدیل شده است.

 مدیرکلی که در عین جوانی تاکنون کارنامه موفقی در عرصه مدیریت رسانه دارد و اکنون در امتداد این موفقیتها شاهد درخشش شبکه استانی دنا هستیم.

جناب آقای رئوف به عنوان اولین سوال از موفقیتهای اخیر شبکه استانی دنا بگوئید؟
با سلام خدمت حضرتعالی و مردم شریف و ولایتمدار استان کهگیلویه وبویراحمد، شاید لازم است که ابتدا درخصوص سازوکار ارزیابیهای ستادی از عملکرد شبکه های استانی صدا و سیما توضیح مختصری عرض کنم. شبکه های 33 گانه استانی صدا و سیما به عنوان شبکه های مستقل 24 ساعتهای است در ذیل سپهر رسانهای صدا و سیمای کشور با ماموریتهای ویژهای فعالیت میکنند.

فعالیتهای این شبکه براساس شاخصهای 12 گانه از جمله حرفهای بودن تولیدات و میزان رضایت مخاطبان، به صورت ستادی در هر فصل ارزیابی میشود. نتایج این ارزیابیها به عنوان سنجهای از کارنامه کیفی هر مرکز محسوب میشود.

خوشبختانه در 6 فصل گذشته جایگاه شبکه استانی دنا روند افزایشی داشته است به نحوی که در آخرین ارزیابی شبکه استانی دنا پس از سیمای مراکز خراسان رضوی و اصفهان در جایگاه سومین شبکه برتر استانی کشور و اولین شبکه استانی سطح دو کشور معرفی شده است. به گواه نتایج همین ارزیابیها شبکه استانی دنا در برخی از فصول جهش حرفهای چند پله ای داشته است و به اذعان کارشناسان ارزیابی در تهران، سیمای این مرکز پدیده سیمای مراکز استانی کشور محسوب می شود.

آنگونه که اشاره کردید جایگاه کیفی شبکه استانی دنا امروز بالاتر از شبکه های استانها همسایه است. دلیل این موفقیت را در چه میدانید؟ آیا سایر مراکز کم کار شده اند؟
رقابت جدی در میان مدیران شبکههای استانی برای افزایش جذب مخاطب و ارتقاء کیفی شبکه وجود دارد. در حقیقت نتایج همین ارزیابیها به عنوان یکی از مهمترین شاخصهای ارزیابی عملکرد مدیران مراکز استانها محسوب میشود. به طور قطع هیچ مرکزی برای ارتقاء مرکزی دیگر متوقف نمانده است.

هرچند همه مراکز استانها با محدودیتهای منابع روبرو هستند اما این موفقیت در شرایطی بوده که برخی استانها از جمله کهگیلویه و بویراحمد به دلیل محرومیتهای موجود در شرایط سختتری قرار داشتهاند.

در پاسخ به سوال شما درخصوص دلایل موفقیت میتوان گفت به طور قطع این موفقیت اول لطف الهی و بعد نتیجه یک برنامه ریزی مدون برای استفاده از هم ظرفیتها موجود مرکز و همت و تلاش کارکنان خدوم و شریف مرکز است. البته نمیتوان از نقش برپایی اتاقهای اندیشهورزی، دورههای آموزشی و ارزیابیهای مستمر داخلی که در یک سال و نیم گذشته به جد دنبال شده، غافل شد.

تغییر برخی از رویکردهای برنامهسازی همچون مرکزگریزی به جای مرکز محوری، مخاطب محوری به جای رویکرد شهرت محوری، مواجهه فعال رسانهای با پدیدههای اجتماعی و فرهنگی، افزایش مطالبهگری رسانهای از متولیان و از همه مهمتر ایجاد بستر تعامل میان رسانه و مخاطبان توانست رضایت بیشتری برای مخاطبان فرهیخته شبکه استانی دنا فراهم کند.

البته همانگونه که مطلع هستید تولیدات رسانهای در مجموعه صدا و سیما نتیجه کار تیمی است که موفقیت هر تیم منوط به هدایت و سازماندهی و ایجاد بستری برای همدلی و همافزایی است که به حمدالله رعایت این بایستهها در افزایش بهرهوری و بهبود کیفی تولیدات موثر بود. از طرفی دیگر صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد از سرمایه انسانی توانمند، چند پیشه، جوان و مستعد برخوردار است که در حقیقت عصارهای از هنرمندان، نخبگان و نیروهای خلاق این استان است و مرکز با بهره گیری از این سرمایه توانسته در اجرای ماموریتهای سازمانی سربلند باشد هرچند نباید این موفقیتها موجب غرور ما شود زیرا همانگونه که نتیجه تلاش همکاران ما در صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد به این موفقیتها منجر شد سایر استانها هم برای ارتقاء جایگاه خود دست از تلاش نکشیده اند.

نتیجه تلاش هر رسانهای با افزایش رضایت مخاطبان رابطه مستقیم دارد، آیا این اتفاق همراه با تلاش حرفهای شبکه استانی دنا رخ داده است؟
ملاک رسانه ملی در پاسخ به این سوال نظرسنجیهای فصلی است که براساس یک پرسشنامه استاندارد و ثابت با استفاده از پرسشگران حرفهای تهیه میشود. این پرسشنامه موارد مختلفی را از جمله میزان مخاطب، وضع برنامههای پرمخاطب، میزان رضایت و میزان مصرف رسانهای مخاطبان هر شبکه استانی میسنجد. همانگونه که اشاره کردید تقاطع نظرسنجیها با نتایج ارزیابیهای ستادی رابطه مستقیم دارد.

نتایج آخرین نظرسنجی فصلی نشان میدهد که رضایتمندی مخاطبان شبکه استانی دنا 82 ممیز 5 دهم درصد است که همین آمار در نظرسنجی سال قبل 80 ممیز 5 دهم درصد بوده که 2 درصد افزایش داشته است. نگاهی تحلیلی به این آمار گویای آن است که افزایش میزان مخاطبان با ارتقاء کیفی برنامهها رابطه مستقیم دارد.

بی شک عواملی چون تغییرات سبک و ریتم زندگی و افزایش مصرف ابزارهای نوین رسانهای بر کاهش میزان مصرف تلویزیون تاثیر گذاشته است اما تجربه نشان داده با برنامهریزی، استفاده از مزیتهای رقابتی و ارتقاء کیفی برنامهسازی میتوان مخاطبان تلویزیون را افزایش داد.

اما همانگونه که شما هم یادآور شدید حفظ جایگاه برتری کشور برنامه مدونی میخواهد، برنامه شما برای استمرار این موفقیتها چیست؟  
بی شک ادامه مسیری که منجر به موفقیت امروز ما شده دنبال میشود. به حمدالله تولید چندین برنامه فاخر از جمله تله فیلم، مستند و انیمیشن که جزء طرحهای پرهزینه محسوب میشود با استفاده از فضای همدلی موجود در استان آغاز شده است. استفاده از تفکر جهادی و ظرفیتهای چند پیشهگی هنرمندان خلاق مرکز باعث شده که هزینههای مادی و معنوی تولید این برنامهها نسبت به سایر استانها بهینه باشد و بتوان بر حجم این تولیدات اضافه کرد. بیشک پخش این تولیدات از آنتن شبکه استانی استان هم افزایش رضایت مردم فهیم استان را در پی دارد و از طرفی بازپخش آن از شبکههای ملی موجب معرفی ظرفیتها، فرهنگ و آداب و رسوم مردم غیور استان در عرصه ملی است.

از طرفی تولیدات فاخر این مرکز میتواند استعدادهای جوان استان را شناسایی و معرفی کند. در این میان لازم است که متولیان فرهنگی استان هم ما را یاری کنند تا با مشارکت در ساخت تولیدات فاخر زمینه معرفی بیشتر و بهتر ظرفیتهای استان فراهم شود که به طور قطع با افزایش جذب سرمایهگذاری، توسعه و بهبود وضع اقتصادی استان هم موجب میشود.

در آخر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید تشکر میکنم و ضمن تبریک و عرض خداقوت به همه تلاشگران شبکه استانی دنا استمرار این موفقیتها را که افتخار مردم استان است، آرزومندم.
خبرنگار:طیبه برزیان دبیرخبر:کیانی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی و تجلیل از اولین فارغ التحصیلان هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی در دهه فجر

رفع 80 مورد شستگی شبکه توزیع آب در سطح شهرستان کهگیلویه

40 روستای هدف اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی می شود/ حمایت وزارت صمت برای توسعه و تکمیل واحدهای صنعتی استان

معرفی و تشکیل 10 فقره پرونده متخلف دردشترم یاسوج به تعزیرات حکومتی

پیام تبریک رئیس انجمن خبرنگاران شهرستان کهگیلویه به مناسبت قهرمانی هندبال فرازبام خائیز

معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان صنعت ومعدن کهگیلویه وبویراحمدمنصوب شد

برگزاری کارگاه های آموزشی توسط مهندسان کانون بسیج مهندسین کشاورزی ناحیه لنده وگروه جهادی حضرت ولی عصر (عج)

اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور درخصوص زمان اعلام نتایج اولیه هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال 1399

اجرای50برنامه متنوع فرهنگی،اجتماعی درشهرستان لنده به مناسبت دهه مبارک فجر

پیام تیریک دادستان شهرستان کهگیلویه به مناسبت قهرمانی هندبال فرازبام درمسابقات کشوری

اجرای 12 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در7 شهر استان کهگیلویه وبویراحمد

150 بسته معیشتی درشهرستان بویراحمد توسط گروه جهادی شهید حسین رزمنده با حمایت و همکاری ستاداجرایی فرمان حضرت امام (ره) توزیع شد

شگفتی سازیهای مردان خائیز بلادشاپور با قهرمانی به پایان رسید

همایش طلایه داران عرصه تبلیغ درشهرستان لنده برگزارشد

توضیحات فرمانده انتظامی شهرستان کهگیلویه در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی در خصوص متفرق نمودن مردم توسط مامور انتظامی بخش دیشموک

رئیس اداره طرح ومهندسی ارتباطات سیارمنطقه کهگیلویه وبویراحمد منصوب شد

بهره‌مندی 1063 مددجوی کهگیلویه و بویراحمدی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

تقدیر ویژه امام جمعه دهدشت از مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد

جوانان فراز بام ذوب آهن را هم ذوب کردند و به فینال مسابقات جوانان باشگاههای کشور صعود کردند

دستگیری افرادی که در تشییع جناره ها تیراندازی می کردند

تشدید نظارت ها در مرکز استان ، شهرستان ها وبخش های تابعه

جوابیه شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه

رایزنی استاندار با مسئولان وزارت ورزش برای رفع مشکلات تیم هندبال فرازبام خائیز دهدشت

حرکتی دیگر ازگروه های جهادی شهرستان لنده+تصاویر

10 حلقه چاه غیرمجاز درشهرستان باشت پر و مسلوب المنفعه شد

توزیع 5 هزار بسته معیشتی بین مددجویان کمیته امداد دهدشت

آگهی بزرگ مزایده عمومی شرکت مخابرات +جزئیات در منطقه کهگیلویه وبویراحمد

تشکیل 231 فقره پرونده قاچاق کالا در گمرک/ رشد 102 درصدی ارزش دلاری صادرات استان کهگیلویه وبویراحمد

شناسایی و جمع آوری 140 فقره انشعاب غیرمجاز آب در بویراحمد/تعویض 220 دستگاه کنتور معیوب

هدیه ویژه معاون رئیس جمهور به مردم کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت دهه فجر/ نوبخت با 10 خواسته اقتصادی کلانتری موافقت کرد

بازدید رئیس‌کل بازرسی استان کهگیلویه و بویراحمد از طرح‌های گردشگری بویراحمد

افتتاح مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در استان کهگیلویه و بویراحمد

کسب رتبه برتر کشوری شهرستان بویراحمد در جذب اعتبارات بازآفرینی شهری

رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد

ثبت اولین موقوفه منفعتی در دهدشت

جوابیه ای به علیرضا کفایی/گفتمان اصلاح‌طلبی با تعصب جغرافیایی و قومی تناسبی ندارد

تاکید فرماندار گچساران برساماندهی بازار/ مسوولیت نگرفته ایم که مراقب دیوارهای اداره باشیم/مردم از ما انتظار دارند

پیگیری مسائل و مشکلات استان با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با سرپرست جدید فرمانداری کهگیلویه دیدار کرد

25پرونده صنوف متخلف درشهرستان لنده به تعزیرات حکومتی معرفی شدند

گزارش تصویری فرار کسبه لنده از قانون+تصاویر

انتصاب معاون جدید توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد

لزوم استمرار گشت های مشترک نظارت فرمانداری، صمت ،تعزیرات وبهداشت بر بازار لنده

کاپیتان سابق تیم ملی واترپلو ایران درگذشت

اندر حکایت غریب فرماندار جدید الانتصاب گچساران

حضور مدیرکل تعزیرات حکومتی و بازرسین در شهرستان لنده و تعطیلی 60درصد مغازه داران /پلمپ یک مغازه متخلف دراین شهرستان +تصاویر/فیلم

پاسخگویی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه وبویر احمد فردا7بهمن ماه در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری

اجرای 3 فقره دادنامه ی قطعی و برگشت 3 هزار و500 متر مربع اراضی به بیت المال در شهرستان بویراحمد

دستگیری سارقان مغازه در یاسوج

قطعی آب شرب در برخی از مناطق حومه شهر یاسوج